Czy warto wcielić się w rolę statysty?

Czy warto wcielić się w rolę statysty?

Statysta to osoba, która odpowiedzialna jest za tworzenie konkretnego ruchu na planie zdjęciowym. Statyści to nieodłączny element kina, który nadaje mu większego realizmu a także jakości danym planom zdjęciowym. Sprawdźmy jednak, czy bycie statystą jest opłacalne z poziomu osoby, która występuje na planie. Zapraszamy!

Statyści są widoczni dziś w każdym filmie. Dobre i nowoczesne kino zawsze musi uwzględniać konkretną ilość statystów, którzy będą wykonywać konkretne działania na planie. Bez nich żadne kino nie byłoby tak jakościowe, jak jest na dzień dzisiejszy.

Czy jednak praca statysty opłacalna jest z poziomu osób występujących?

Jest to zapewne jedno z podstawowych pytań dla wszystkich zainteresowanych osób. Naturalnie bycie statystą daje nam adekwatny zysk do naszego wkładu w dane kino. Mowa oczywiście o uczciwym wynagrodzeniu, które należy nam się za czas spędzony na planie filmu.

Sprawdź:  Fotografia wnętrz - prosta droga do sukcesu

Do tego w zależności od godzin naszej pracy, ale także i od warunków, możemy liczyć na wsparcie logistyczne, cateringowe bądź na inne benefity, które na ogół są opisane w danej ofercie na statystów.

Gdzie rozpocząć swoją przygodę z planem filmowym?

Jest to kolejne pytanie, które z pewnością przychodzi do głowy osobom zainteresowanym tematem. Oczywiście statystów poszukuje wiele firm, jednak najlepiej wybrać profesjonalną markę, która dobrze wie, jak ważni są Statyści Warszawa. Dzięki współpracy z profesjonalną marką na rynku, możemy być pewni uzyskania najlepszych warunków na rynku.