Dermapen – skuteczny zabieg w walce o Twoją skórę

Dermapen – skuteczny zabieg w walce o Twoją skórę

Choć zabiegi z użyciem dermapenu nie należą do najprzyjemniejszych, to trzeba przyznać, że dają bardzo dobre efekty i każdy, kto chciałby cieszyć się nienagannym wyglądem skóry, powinien rozważyć jego wykonanie.

Czym jest dermapen?

Na początek warto ustalić, o czym właściwie mowa. Czym jest dermapen? To najprościej mówiąc urządzenie służące do wykonywania mikronakłuć skóry. Dermapen swoim wyglądem przypomina długopis, tylko w tym przypadku zamiast wkładu, znajdziemy 12 cieniutkich igiełek.

Igły te poruszają się bardzo szybki i wykonują na skórze mikronakłucia, które stymulują naturalne procesy wytwarzania kolagenu oraz elastyny w skórze, co sprawia, że skóra zaczyna się regenerować, staje się też jędrniejsza i bardziej sprężysta. To jednak nie wszystko, ponieważ mikropodrażnienia powodują również zwiększenie przepływu krwi przez skórę, co skutkuje przedostaniem się zwiększoną ilości substancji odżywczych przenoszonych przez krew.

Sprawdź:  Rolety czy żaluzje?

Dermapen – co można zyskać?

Dermapen jest w stanie poprawić ujędrnienie skóry, jak również je mikrokrążenie. Jakby tego było mało, to redukuje zmarszczki mimiczne, a także redukuje blizny potrądzikowe. Dzięki niemu można również walczyć z cellulitem, rozstępami, czy nawet wypadaniem włosów, więc w efekcie dermapen to szansa na zdrową skórę.

Dermapen – jak wygląda zabieg?

Specjalne urządzenie, które w kształcie przypomina długopis, wykonuje na naszym ciele specjalne uszkodzenia, które są w pełni kontrolowane i mają na celu przyśpieszyć proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych.

Skutkiem tego, Dermapen jest uważany za bardzo skuteczny zabieg, który pomaga zwalczyć wszelkie oznaki starzenia się naszej skóry. Przed rozpoczęciem naszego zabiegu skóra jest odpowiednio przygotowywana. Oprócz oczyszczenia twarzy, nakładana jest na nas maść znieczulająca. Dzięki temu nie musimy obawiać się bólu podczas zabiegu.