Najpiękniejsze miasta górskie w Polsce

Najpiękniejsze miasta górskie w Polsce

Nie ma to jak weekend w polskich górach. Polskie góry są przecież najpiękniejsze na świecie. Tatry, Sudety, Bieszczady – każde pasmo górskie jest wyjątkowe i ma w sobie to coś co sprawia, że chce się tam wracać. Polskie góry są idealne na każdą porę roku. Lato i wiosna to idealny okres na długie, górskie wędrówki i wspinaczkę, jesień to okres na spacery i zwiedzanie a zima to oczywiście szaleństwo na stokach. Polskie góry można zwiedzać bez końca, mamy szczęście, że góry zajmują dużą część kraju i podróżnicy mają bardzo duży wybór co do podróży górskich. Oto kilka pomysłów na wakacje w polskich górach przez cały rok.

Zakopane

Na sam początek zimowa stolica polski – Zakopane. O Zakopanym można jednak powiedzieć, że jest całoroczną górską stolicą Polski, a nie tylko zimową. Zakopane i Tatry są chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym przez cały rok. Zakopane leży u stóp Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie znajdują się szlaki górskie na szczyty górskie i doliny. Najpopularniejszymi szlakami są szlaki na Giewont, Kasprowy Wierch, Dolinę Chochołowską czy Dolinę Kościeliską. W Tatrzańskim Parku Narodowym znajdują się szlaki dla osób zaawansowanych i doświadczonych w spinaczce górskiej i są też takie łatwiejsze, dla rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo miasto Zakopane jest samo w sobie interesujące. Punktem obowiązkowym w mieście są odwiedziny na głównej ulicy miasta, czyli Krupówkach. Tam trzeba odwiedzić chociaż jedną z karczm i posmakować lokalnych smaków. Z Krupówek widać dobrze szczyt Gubałówka, na który można wejść lub wjechać kolejką. Z Gubałówki rozpościera się piękny widok na całe Zakopane.

Sprawdź:  Wybieramy sklep z suplementami – na co zwrócić uwagę?

Karpacz

Kolejnym niezwykłym górskim miastem jest Karpacz. Karpacz położony jest u stóp Karkonoskiego Parku Narodowego a nad miastem króluje szczyt Śnieżki. I to właśnie Śnieżka jest głównym powodem, dla którego Karpacz jest tak chętnie odwiedzany. Wiele osób próbuje zdobyć szczyt Śnieżki na pieszo, ale są też tacy, którzy idą na łatwiznę i korzystają z kolejki, która dowozi na prawie sam szczyt. Karkonoski Park Narodowy ma znacznie więcej szlaków, które mogą być alternatywą do wymagającego szlaku na Śnieżkę. W samym Karpaczu na odwiedzających również czeka bardzo dużo atrakcji w tym muzea, zapora nad Łomnicą czy Anomalia Grawitacyjna. O wszystkich atrakcjach w Karpaczu można przeczytać na gurupodrozy.pl

Również zimą Karpacz cieszy się dużą popularnością. A to ze względu na tamtejsze stoki narciarskie. Karpacz Ski Arena to jeden z ulubionych ośrodków narciarskich w Polsce z wieloma nartostradami zarówno dla początkujących jak i dla doświadczonych narciarzy.

Sprawdź:  Dlaczego warto organizować eventy firmowe w Warszawie?

Szczyrk

Szczyrk to miasto położone w województwie śląskim w paśmie Beskidu Śląskiego. Miasto leży u stóp szczytu Skrzyczne i to właśnie ten szczyt jest główną atrakcją Szczyrku. W okresie letnim bardzo popularne są piesze wędrówki na Skrzyczne. Zimą natomiast na Skrzyczne powstaje ogromny ośrodek narciarski z wieloma nartostradami na każdym poziomie zaawansowania. Szlaków górskich w Szczyrku jest znacznie więcej. Kolejnym znanym szczytem jest chociażby Klimczok. Wybierając się na wypoczynek do Szczyrku warto jest także zwiedzić okolicę i inne miasta położone w Beskidzie Śląskim w tym Wisłę, Żywiec czy Bielsko-Białą.