Faktoring dla firm – sprawdź wygodną formę finansowania!

Faktoring dla firm – sprawdź wygodną formę finansowania!

Faktoring firmowy to usługa finansowa, mająca na celu poprawę naszej kondycji finansowej. Jeśli nasi kontrahenci nie są w stanie zapłacić za nasze produkty bądź usługi, możemy skorzystać z faktoringu, który pozwoli nam szybko uzyskać niezbędne środki. Na czym dokładnie polega faktoring i jak z niego skorzystać, opowiemy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Skąd tak duże zainteresowanie faktoringiem?

Faktoring cieszy się szczególnym zainteresowaniem firm, które udzielają swoim kontrahentom długich terminów płatności, zarówno za produkty, jak i wykonane usługi. W wielu branżach obowiązuje wręcz standard, który nakazuje oczekiwanie na faktury od 60 do nawet 120 dni. Idealnym tego przykładem jest logistyka, w której to 60 dni jest terminem odgórnie ustalonym. Niestety, w wielu wypadkach zdraza się tak, iż pomimo długiego okresu dostawy, nie otrzymujemy ustalonych sum pieniędzy. Kontrahenci potrafią opóźniać się w spłacie nawet w momencie, w którym otrzymali wydłużony termin płatności. To z kolei powoduje problemy z płynnością firm, które wykonują usługi, bądź dostarczają konkretne produkty na rynek. Aby temu zapobiec, powstał faktoring dla małych firm, który idealnie sprawdza się względem wszystkich, którzy mają problemy natury finansowej.

Sprawdź:  Na czym polega pomoc doradcy finansowego?

Jak działa faktoring?

Kiedy mamy zaległe płatności w postaci faktur, które nie zostały opłacone, przekazujemy je do odpowiedniego faktora. Jest nim firma faktoringowa, która sfinansuje nam fakturę klienta, czyli po prostu opłaci ją za naszego klienta, wpłacając nam środki bezpośrednio na konto firmowe naszej firmy. Z kolei kontrahent, który zalega nam z płatnością, zostanie zobowiązany do tego, aby dostarczyć płatność za naszą fakturę, już bezpośrednio na konto firmy faktoringowej.

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, zyskujemy nie tylko na czasie, lecz w dużym stopniu i na wygodzie, ponieważ korzystając z faktoringu nie przejmujemy się dalej niczym, co związane było z nieopłaconymi fakturami. Faktor opłaca nam bezpośrednio faktury, natomiast sam zajmuje się odzyskaniem środków finansowych od naszego kontrahenta. Najważniejsze w tym wszystkim taże jest to, że my, jako klienci faktoringu, otrzymujem środki finansowe właściwie od ręki. Dzięki temu, możemy uzyskać niezbedne środki na koszty prowadzenia naszej działalności, bądź po prostu, na inne wydatki związane z działalnością naszej firmy.

Sprawdź:  Biura rachunkowe w Krakowie

Warto na koniec zaznaczyć, że faktoring jest bezpieczną formą usługi, z której może skorzystać każda mała (i nie tylko) firma, która prowadzi legalny biznes.