Na czym polega pomoc doradcy finansowego?

Na czym polega pomoc doradcy finansowego?

Doradztwo finansowe to temat rzeka, pomimo wszystko chętnie poruszymy go w dniu dzisiejszym, tak aby przybliżyć Państwu ten temat od kuchni. Jeśli pierwszy raz sięgacie Państwo pod doradztwo finansowe to warto wiedzieć o paru kwestiach związanych ze współpracą z doradcą finansowym. Dzięki nim unikniemy nieporozumień i wątpliwości co do danej osoby, a także będziemy lepiej rozumieć cały proces współpracy z osobami zajmującymi się na co dzień finansami.

Doradca finansowy jest aby nam pomóc

Na samym początku współpracy często mamy średnie podejście do osób zajmujących się finansami. Szczególnie osoby starsze z naszej rodziny wpajają nam, że osoby zajmujące się finansami chcą po prostu na nas zarobić i zrobić interes życia przy naszej współpracy. Jak często okazuje się w praktyce, wcale nie jest tak kolorowo a pomoc naszej osobie nie jest warta tak wielkich milionów jak mogło się nam wydawać. Warto jednak uściślić pewne podstawowe kwestie.

Sprawdź:  Faktoring dla firm - sprawdź wygodną formę finansowania!

Osoby zajmujące się doradztwem finansowym w zdecydowanej większości działają dla nas za darmo. Oznacza to tyle, że nie płacimy za ich usługi w momencie, kiedy weźmiemy dowolny kredyt (na dowolny cel, na samochód, na mieszkanie). Można więc zacząć zastanawiać się skąd w takim razie bierze się zarobek osoby zajmującej się finansami. Niektórzy z nas myślą nawet, że osoby prowadzące doradztwo finansowe muszą pobierać środki finansowe od nas, jeśli faktycznie są dobre w tym co robią. Nic jednak bardziej mylnego.

Doradca finansowy Białystok swoją wypłatę pobiera na zasadzie prowizji udzielonej od banku. Prowizje są przeróżne, lecz w praktyce stanowią kroplę w morzu tego, co zyskuje bank na współpracy z nami na zasadzie podpisanego kredytu. Pomimo tego doradca finansowy otrzymuje uczciwą kwotę za swoje pośrednictwo i udział w naszym kredycie. Przekładając to na ciężką pracę, grono zadowolonych klientów a także na dużą dobrych umów, które zostały podpisane przez klientów możemy godnie żyć na co dzień z tego biznesu. Jak więc widać doradcy finansowemu głównie zależy na naszym szczęściu.

Sprawdź:  Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest tak istotne?

Doradca finansowy jest po to aby nam pomóc!

Wybierając się do doradcy finansowego warto myśleć o tym, iż osoba z którą spotykamy się jest po to, aby nam pomóc. Tak też w gruncie rzeczy jest w praktyce. Osoba która analizuje nasze możliwości finansowe a także aktualne oferty bankowe, będzie dobierać kredyt na zasadzie naszych możliwości finansowych ale także i oczekiwań wobec samego kredytu.

Pamiętajmy aby współpracując z doradcą kredytowym wypracować wspólne porozumienie co do długości okresu kredytowania a także miesięcznej raty. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, iż to my będziemy w kolejnych miesiącach zobowiązani do płatności, dlatego też rata jak i okres kredytowania powinny być przez nas przemyślane. Jeśli tak będzie to z pewnością będziemy zadowoleni z naszego produktu finansowego.

Odpowiednia komunikacja między osobą zajmująca się naszym kredytem a nami to podstawa do odniesienia sukcesu w sferze finansów. Pamiętajmy o tym i kierujmy się także i naszymi potrzebami!