Trackery GPS – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Trackery GPS – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Niekiedy zastanawiamy się, gdzie dokładnie znajduje się pojazd, którego jesteśmy właścicielami. W celu jego namierzenia można skorzystać ze specjalnego lokalizatora, który w Polsce jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Czym jest tracker GPS? W jaki sposób działają trackery GPS? Czy trackery są w stanie zlokalizować pojazd dzięki aplikacji? Gorąco zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym jest tracker GPS?

Tracker GPS to coraz powszechniejsze urządzenie, które przeznaczone jest dla kierowców, którzy w sposób szczególny stawiają na bezpieczeństwo pojazdu. Takie akcesoria umożliwia dokładne namierzanie auta, jeśli doszłoby do jego kradzieży. Może również okazać się strzałem w dziesiątkę na dużych parkingach- niekiedy wyszukiwanie miejsca, w którym się zatrzymaliśmy, może okazać się bardzo problematyczne do znalezienia. Trackery GPS łączą ze sobą telefon komórkowy i odbiornik GPS. Pobrane dane przechowywane są zarówno na urządzeniu, jak również na serwerze dostawcy. Mogą mieć różną formę- zaczynając od nieskomplikowanych urządzeń, kończąc na sprzęcie o dużym poziomie zaawansowania. 

Sprawdź:  Program dzięki któremu polepszymy wyniki na teście na uprawnienia budowlane

W jaki sposób działają trackery GPS?

Trackery GPS są w stanie zmierzyć współrzędne geograficzne miejsca, w którym znajduje się pojazd. Moduł telefoniczny natomiast przesyła niezbędne informacje za pośrednictwem sieci komórkowej GPRS lub SMS. Warto mieć świadomość tego, że trackery GPS oferują użytkownikom nie tylko aktualną lokalizację GPS, ale również wiele innych funkcjonalności. Przykładem jest chociażby specjalne powiadomienie w przypadku wyjścia poza wybrany obszar, możliwość wysyłania sygnału alarmowego, jak również poinformowanie w przypadku, gdy dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona. Trackery GPS mogą działać w sposób samodzielny, wówczas kontaktują się z telefonem komórkowym. Niekiedy są podłączone do aplikacji, która zainstalowana zostanie na serwerze firmowym. 

Czy trackery są w stanie zlokalizować pojazd dzięki aplikacji?

Trackery GPS to wysokiej jakości sprzęt, który współpracuje z telefonią komórkową. W praktyce wystarczy, że włożymy do wnętrza kartę SIM. To właśnie dzięki niej aparat będzie w stanie komunikować się z satelitą, w konsekwencji możliwe okaże się namierzanie. Do obsługi takiego urządzenia niezbędny jest komputer bądź telefon komórkowy. Tego typu akcesoria posiadają z reguły automatyczny system konfiguracji, w konsekwencji użytkowanie nie powinno sprawiać problemów.